Krzyżacy


Zakon krzyżacki tak nazwali nas poganie nasza pełna nazwa to: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie a sam następca piotrowy w Watykanie w języku Kościoła określa nas tak:Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Theutonicorum in Jeruzalem.

Na wezwanie samego Konrada księcia Mazowieckiego z linii prostej od Piastów przyblyliśmy na tereny ziemi chełmińskiej, aby pomagać w walce z pogaństwem i porządki z mieczem i krzyżem w ręce zaprowadzić. Jako, że nigdy w potrzebie nasz zakon nikogo nie zostawia skorzystaliśmy z zaproszenia i przybyliśmy na opanowane chaosem ziemie. Tu jednak okazało się, że jest to kraina mlekiem i miodem płynąca nie to co pustynna i piaszczysta Jerozolima. Prusy to raj. te rzeki, te bory, te łąki - dlatego tu właśnie zbudowaliśmy swoje państwo Prusy zakonne.Kultura wikingów fascynuje do dziś dzień. Ich misterna biżuteria, kamienie runiczne, broń i żeglarstwo inspirują współczesnych i potrafią niejednego nauczyć pokory i szacunku do innych. I dziś możemy zaznać namiastki tego co przeżywali wojownicy ze Skandynawii. Nasza grupa rekonstrukcyjna posiada hird czyli drużynę wikingów, którzy jak oniegdaj walczą na miecze topory i włócznie.

Ale życie wśród braci zakonnych, wojaczka i rycerskie poświecenie wcale nie są takie łatwe i proste. Żeby uzyskać zręczność, siłę, charyzmę żeby walczyć i sławić imię swego komtura nie wystarczy lektura baśni arturiańskich. Często można spotkać kata, zbira i poganina na swej drodze do chwały. Jeśli się nie boisz walczyć w słusznej sprawie zapraszamy do komnat zamkowych.