Husaria


Husaria - legendarna skrzydlata jazda z najbarwniejszych czasów Rzeczpospolitej. Przed Państwem staje niezwyciężona jazda w historii. Jedna z największych i najwspanialszych tradycji w dziejach Polski. Niejednokrotnie dzięki jej sile i oporowi wróg wracał z podkulonym ogonem okryty hańbą do swojego kraju.

Tętent galopu koni, świst skrzydeł, lanca rozcinająca powietrze i Skrzydlaci Jeźdźcy jadący ze sobą strzemię w strzemię. To wizytówka naszej Husari.

Husaria była nadzwyczajnym zjawiskiem – z ogromnym szacunkiem spoglądano na nią, w latach jej świetności oraz gdy jej legenda służyła pokrzepieniu serc, przypominając czasy chwały oręża polskiegoMacie Państwo niepowtarzalną okazję z bliska przyjrzeć się, tym bohaterskim rycerzom. Obcowanie z prawdziwym husarzem - na koniu, w zbroi, ze skrzydłami husarskimi i skórą dzikich zwierząt na plecach, trzymającego drewnianą śmiercionośną kopię. Przekonacie się, jak wyglądają elementy rynsztunku husarza: szyszak, napierśnik, karabela, pistolet, charakterystyczne żółte buty i dzięki czemu byli tak skuteczni na wszelakich wojnach.