GladiatorzySzczęk i uderzenia oręża, wokół brzmienie bębnów i trąb bojowych... tak, to pełni chwały gladiatorzy wkraczają na arenę. Rozlega się okrzyk "Ave Imprerator Morituri Te Salutant" - "My idący na śmierć pozdrawiamy Cię" to pozdrowienie dla Cezara. Władca dał znak - czas rozpocząć igrzyska. Cóż mógł czuć żądny emocji lud Rzymu, kiedy to specjalnie dla nich walczyli na śmierć i życie "ludzie miecza". Na arenę wychodzili niewolni, aby przetrwać i ludzie których nikt do walki nie przymuszał, ci robili to dla sławy.Teraz także Wy możecie poczuć dreszcze emocji, kiedy to na Waszych oczach zmierzą się antyczni wojownicy. Walczyć będą przy pomocy, trójzębów i sieci, puginałów i gladiusów. Używać będą pięciozębów, noże trackie i włócznie. Munera trwa, nagle na arenę wjeżdżają konni gladiatorzy z włóczniami, oraz rydwan zaprzężony w konie - z którego gladiator strzela z łuku i miota oszczepami. Zażarta walka trwa, o jej przebiegu i zakończeniu decyduje boski Cezar. Palec wzniesiony do góry oznacza łaskę, palec opuszczony w dół oznacza haniebną przegraną.


Teraz i Wy możecie stanąć na widownii areny i decydować o losie bohatersko walczących ku Waszej uciesze gladiatorów. Możecie wcielić się w rolę samego gladiatora, czy też zostać lanistą, czyli nauczycielem ze szkoły gladiatorów.


Legion RzymskiPierwsza w dziejach Historii zawodowa Armia Świata. Armia w której Panowała niesamowita dyscyplina i całkowite oddanie rozkazom z samej stolicy - Rzymu. Legioniści rzymscy dowodzeni przez wściekłego i wymagającego centuriona byli w stanie oddać życie w imię krzewienia kultury swojej ojczyzny.

Maszerując miesiącami po różnych prowincjach zaprawienie w boju i znający jak nikt wojenne rzemiosło. Legioniści zaprezentują jaką bronią posługiwali się ci, którzy rządzili antycznym światem. Zaprezentują walkę oraz słynne ich szyki z żółwiem na czele. Koło historii się toczy i warto na chwilę zatrzymać się w starożytności.